Vybavení koupelny

Každý má jiné představy o koupelně a každý je rovněž limitován jinými možnostmi, vzhledem k rozdílné velikosti koupelen, například v bytech a domech. Každý by ale jistě chtěl, aby jeho koupelna vypadala co nejlépe. Toho lze dosáhnout nejen díky celkové rekonstrukci, ale i pořízením správného vybavení, ukážeme si proto to nejdůležitější.

Nábytek do koupelny

Do koupelny by se měl pořizovat pouze nábytek, který je pro tuto místnost určený. Je to hlavně kvůli tomu, že v koupelně je vyšší vlhkost, vůči které je koupelnový nábytek odolný, ale běžný nábytek už ne. V každé koupeně je důležité zrcadlo, můžeme se zde každé ráno upravovat, abychom věděli, že můžeme s klidem vyrazit mezi lidi.Výběr zrcadla je důležitý a stejně jako u ostatního vybavení, i zde by se měly brát v potaz rozměry koupelny. Do velmi malých koupelen se skvěle hodí zrcadlové skříňky, které jsou zrcadlem a úložným prostorem v jednom. Čím větší koupelna, tím větší zrcadlo si můžete dovolit. Velmi populární jsou obzvláště osvětlená zrcadla. Nábytek v koupelně by měl být situovaný tak, aby vám nepřekážel v pohybu a vešly se do něj všechny potřebné věci. Většina lidí vybírá zejména skříňky pod umývadlo, dále pak poličky či celé nábytkové sestavy.

Sprchy a příslušenství

Sprch je skutečně celá škála a jejich výběr by měl být podřízený zejména individuálními požadavky každého. Jednou z nejpopulárnějších možností současnosti je talířová horní sprcha s tropickým deštěm, která skvěle vypadá a navíc poskytne perfektní zážitek ze sprchování. Velký zájem je také o multifunkční sprchové hlavice, které umožňují hned několik režimů sprchování, od běžného až po masážní či relaxační. Zajímavé jsou také sprchové hlavice s osvětlením.

Koupelnové doplňky

Do koupelny se skvěle hodí i drobné doplňky, které mají nejen praktický, ale také dekorační charakter. V koupelně by neměly chybět koupelnové radiátory, aby vám v těchto prostorách nebyla zima. Dále se sem hodí dávkovače mýdla, držáky a háčky na ručníky, poličky, kosmetická zrcadla a mnoho dalšího.